Z chaosu vzniká řád!

Článek

Opouštíme chaos!

Už vidíme téma! Opouštíme chaos a druhý rok se silně zaměřujeme na práci s myslí a to, jak můžeme ovlivnit naše emoce, nebo jak se jimi můžeme nechat ovlivnit, či jak je využít v tvůrčí proces.

Hm, jak ošemetný sektor, který může být naším sluhou, nebo pánem… záleží na našem POSTOJI!

A to byly dvě dominanty, které protkaly druhý ročník kempu. Náš postoj jako určující kvalita našeho života, stejně jako život sám. Život sám o sobě nemá žádný smysl, pokud mu ho nepřiřkneme, no ne? A z čeho mohou vycházet naše postoje? K tomu už sloužilo poznávání mentálu – jeho struktur a jeho rysů.

Ochutnávky orientu

Zní to divně, ale pro netradiční zážitky jsem nenašel příhodnější pojmenování. Druhý ročník byl také ochutnávkou mnoha zážitků, které nebývají pro sportovce tradiční.

Třeba, že hrajete na nástroje a zjistíte, že hudba je více než množství linoucích se zvuků. Že hudba dokáže spoustu divů. Že yoga není jen o protahování těla, ale o toku s přítomností, které můžeme určovat vědomím si svého dechu a vnímat tak své naladění a že to tělo pak úplně jinak poslouchá naše rozkazy. Že haka není pouze pokřikem pár ragbistů z Nového Zélandu, ale silný rituál spojení se životem a smrtí, o absolutním odevzdání se.

Na spoustu těchto ochutnávek jsme se tvářili různě. Posměšky, pochybnosti, zvědavost, nevěřícnost, nicméně bylo víc než fajn, že každý to nesmetl na první dobrou ze stolu a dovolili jsme si to více prozkoumat a najít v tom něco užitečného. Když jsme opustili povrch věci a dostali se víc těm tématům pod kůži, zjistili jsme mnoho zajímavých věcí a naše postoje se různě měnili…

Nežerte všechno, co zazní vám říkám!

Co by to ale bylo za akci, kdybychom neupozornili na to, že vše, co se na tom místě odehraje a zazní, je třeba nechat projít vnitřním filtrem a kritikem, zda-li se mnou dané skutečnosti rezonují, či nikoliv. No, byla by to vymejvárna a to nechceme!

Co je dobrý pro mě, nemusí být dobrý pro Tebe a obráceně a každý, jak jsme jedineční, si nacházíme svou jedinečnou cestu a vnímáme, zda-li nám to sedí, nebo nesedí…

Buďme otevření, buďme zvědaví, buďme hloubaví a podrobujme skutečnosti svému citu a selskému rozumu, který nám může poradit, zda-li je nám ta informace skutečně blízká, či nikoliv. Tak nějak si představujte průběh seznamování…

Zaručili jsme krásné a otevřené diskuze na různá životní témata. Vzniklo spousta inspirací, spousta vhledů, spousta zážitků, spousta podnětů k hloubání. A nejlepší vznikali při nesouhlasech a nepřijetích.

„Já nemám problém s tím, že bych tomu nevěřil, i když to zní divně… ale já to chci pochopit, tak mi to vysvětli!“ – to byla jedna z nejlepších ukázek otevřenosti, která tam zazněla. Dobrý, je to divný, tak mi to vysvětli. Kolik lidí bylo tak donuceno přemýšlet o tom, čemu věří a proč tomu vlastně věří, nebo proč jsou o tom přesvědčeni.